HONZA ŠÁDEK

 

 

 

1. 10. 2020, © Honza Šádek

Ostravák původem z Teplic. Kresbě se intenzivně věnuje poměrně krátkou dobu, posledních pět let. Svedla ho k tomu řada životních událostí. Jak sám říká „kreslit jsem začal, když mi bylo v životě opravdu nejhůř“. Honza je samouk, všechny postupy zkouší a rozvíjí sám a po svém. Jeho technika by se dala přirovnat ke „staré škole“. Poctivá skica, linie vytažené v inkoustu, barvy pastelkami. Honza si z počátku vystačil jen se základními prostředky, jeho možnosti byly tenkrát opravdu omezené. Silnou potřebu vyjádřit své pocity skrze obrazy nemohlo nic zastavit. Nejraději pracuje se svými emocemi. Jeho ilustrace jsou dotažené do posledního detailu a vynikají nápadnou barevností. Díky této pestrosti nechává z obrazů vyzařovat pozitivní energii a to i přes nepříliš optimistická témata. Syté pastelové tóny propůjčují jeho dílům hravost, která koneckonců k pastelkám patří.

Honza má za sebou několik úspěšných výstav v Ostravě a Praze. Vytvořil krásné omalovánky pro hospitalizované děti, je autorem výzdoby interiérů dětského domova v Čeladné i nemocnice v Ostravě. Pro ČSAD Ostrava nakreslil historické tahače a autobusy k 70. výročí vzniku společnosti. Jeho výjimečná práce následně zaujala našeho největšího výrobce pastelek Koh-i-noor, se kterým v současné době spolupracuje jakožto externí umělec.

Honza má o budoucnosti jasno. Dál kreslit a rozvíjet svůj nesporný talent. Jeho snem bylo ilustrovat knihu. A to se mu už plní, aktuálně pracuje dokonce na dvou knihách. My mu držíme pěsti a přejeme nekonečnou tvůrčí radost.

Víc informací o Honzovi máš tady nebo tady.

BE TRUE II.
Buď opravdovej, buď svůj, neskrývej emoce, neschovávej se!    Přímý digitisk vysoký cca 40cm na zádech. Kulaté bílé logo 3cm na boku, sítotisk. Imprint zevnitř za krkem, sítotisk.   Pánské triko BLACK (bez debat sluší i holkám). 220 gsm, stopro česaná organická bavlna. nebo Dámské triko BLACK (lehká vzdušná pletenina). 120 gsm, stopro česaná organická bavlna.   Dopravné a eko balné ZDARMA.
Nahoru
Další produkty
16 položek celkem