! ! ! Máme dovolenou. Objednávky začneme vyřizovat až po 18. září. Díky a fajn zbytek léta ! ! !

HONZA ŠÁDEK

1. 10. 2020, © Honza Šádek

 

Ostravák původem z Teplic. Kresbě se intenzivně věnuje poměrně krátkou dobu, posledních pět let. Svedla ho k tomu řada životních událostí. Jak sám říká „kreslit jsem začal, když mi bylo v životě opravdu nejhůř“. Honza je samouk, všechny postupy zkouší a rozvíjí sám a po svém. Jeho technika by se dala přirovnat ke „staré škole“. Poctivá skica, linie vytažené v inkoustu, barvy pastelkami. Honza si z počátku vystačil jen se základními prostředky, jeho možnosti byly tenkrát opravdu omezené. Silnou potřebu vyjádřit své pocity skrze obrazy nemohlo nic zastavit. Nejraději pracuje se svými emocemi. Jeho ilustrace jsou dotažené do posledního detailu a vynikají nápadnou barevností. Díky této pestrosti nechává z obrazů vyzařovat pozitivní energii a to i přes nepříliš optimistická témata. Syté pastelové tóny propůjčují jeho dílům hravost, která koneckonců k pastelkám patří.

Honza má za sebou několik úspěšných výstav v Ostravě a Praze. Vytvořil krásné omalovánky pro hospitalizované děti, je autorem výzdoby interiérů dětského domova v Čeladné i nemocnice v Ostravě. Pro ČSAD Ostrava nakreslil historické tahače a autobusy k 70. výročí vzniku společnosti. Jeho výjimečná práce následně zaujala našeho největšího výrobce pastelek Koh-i-noor, se kterým v současné době spolupracuje jakožto externí umělec.

Honza má o budoucnosti jasno. Dál kreslit a rozvíjet svůj nesporný talent. Jeho snem bylo ilustrovat knihu. A to se mu už plní, aktuálně pracuje dokonce na dvou knihách. My mu držíme pěsti a přejeme nekonečnou tvůrčí radost.

Víc informací o Honzovi máš tady nebo tady.

Akce
LIDOJED
od 750 Kč
Akce
Akce
VZKAZ V LÁHVI
Kolik úsilí nás stojí zachovat si dekórum ve fakt vypjatých situacích? Pořád dokola nasazovaná maska už začíná být časem tak trochu potrhaná a omšelá.   Motiv na hrudi -...
od 750 Kč
Nahoru
Další produkty
21 položek celkem