HONZA ŠÁDEK, Strana 2

 

 

1. 10. 2020, © Honza Šádek

Ostravák původem z Teplic. Kresbě se intenzivně věnuje poměrně krátkou dobu, posledních pět let. Svedla ho k tomu řada životních událostí. Jak sám říká „kreslit jsem začal, když mi bylo v životě opravdu nejhůř“. Honza je samouk, všechny postupy zkouší a rozvíjí sám a po svém. Jeho technika by se dala přirovnat ke „staré škole“. Poctivá skica, linie vytažené v inkoustu, barvy pastelkami. Honza si z počátku vystačil jen se základními prostředky, jeho možnosti byly tenkrát opravdu omezené. Silnou potřebu vyjádřit své pocity skrze obrazy nemohlo nic zastavit. Nejraději pracuje se svými emocemi. Jeho ilustrace jsou dotažené do posledního detailu a vynikají nápadnou barevností. Díky této pestrosti nechává z obrazů vyzařovat pozitivní energii a to i přes nepříliš optimistická témata. Syté pastelové tóny propůjčují jeho dílům hravost, která koneckonců k pastelkám patří.

Honza má za sebou několik úspěšných výstav v Ostravě a Praze. Vytvořil krásné omalovánky pro hospitalizované děti, je autorem výzdoby interiérů dětského domova v Čeladné i nemocnice v Ostravě. Pro ČSAD Ostrava nakreslil historické tahače a autobusy k 70. výročí vzniku společnosti. Jeho výjimečná práce následně zaujala našeho největšího výrobce pastelek Koh-i-noor, se kterým v současné době spolupracuje jakožto externí umělec.

Honza má o budoucnosti jasno. Dál kreslit a rozvíjet svůj nesporný talent. Jeho snem bylo ilustrovat knihu. A to se mu už plní, aktuálně pracuje dokonce na dvou knihách. My mu držíme pěsti a přejeme nekonečnou tvůrčí radost.

Víc informací o Honzovi máš tady nebo tady.

SNÍLEK
Když ne my, tak snad jednou umělá inteligence začne přemýšlet o znečištění planety. Jak je vidět, stále toho nejsme dostatečně schopni. Nebo ochotni?   Přímý digitisk vysoký cca 40cm na zádech. Přímý digitisk široký cca 12cm na hrudi. Kulaté černé logo 3cm na boku, sítotisk.   Pánské triko WHITE (bez debat sluší i holkám). 220 gsm, stopro česaná organická bavlna. nebo Dámské triko WHITE (lehká vzdušná pletenina). 120 gsm, stopro česaná organická bavlna.   Dopravné a eko balné ZDARMA.
Nahoru
16 položek celkem