Umění je... vydržet

Prodejní výstava na podporu činnosti Galerie Emila Filly

 

Zveme Vás na prodejní výstavu, která je pořádána na podporu činnosti Galerie Emila Filly. Svá díla věnovalo přes 30 umělců a umělkyň, jejichž tvorba byla v galerii prezentována a je s galerií úzce spjatá. Přehlídka umění je doplněna expozicí práce desítky designérů. Podařilo se nám tak vytvořit unikátní kolekci hodnotných uměleckých děl respektovaných osobností české výtvarné scény, designérských výrobků, artefaktů s příběhem, kterou nabízíme Vám, divákům a fanouškům Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem: můžete podpořit galerijní činnost, a ještě si odnést hodnotné umělecké dílo.  

 

Galerie Emila Filly funguje v Ústí nad Labem už více než 30 let, za tu dobu jsme mnohokrát měnili místo. Důvody byly různé, ale snažili jsme se je vždy překonat, využít změnu k novým krokům a představovat v konkrétním prostoru specifické projekty výtvarného umění. Rok 2020 je rokem extrémních změn a situací. Rekonstruovali jsme již v pořadí pátý galerijní prostor a do toho bojovali s uzavřením galerie, jako se to dotklo i ostatních kulturních institucí. A proto zcela poprvé galerie prosí o Vaši podporu. Ústecké divácké publikum je zcela výjimečné – nejen že se vzájemně přeléváme na téměř všech kulturních akcích, kterých není málo, ale diváci umí podržet svoji kulturu. 

 

Zveme vás nejen na přehlídku dobrých autorů, ale především vám nabízíme to, co Fillovka dělá právě těch 30 let v Ústí nad Labem – kvalitní umění, které časem potvrzuje svou hodnotu. Věříme, že takovou investici nepromeškáte. A taky se na Vás už těšíme.

 

Text: GEF, foto: MFP